Jak wyglądają podróże do Rzymu?

Rzym jest jednym z najciekawszych miast do zwiedzania na mapie Europy. Do zwiedzenia Rzymu potrzebujemy więcej czasu niż 2 czy 3 dni, aby zwiedzić te wszystkie najatrakcyjniejsze miejsca. Dużą zaletą Rzymu jest rozmieszczenie jego atrakcji. Bardzo dużym plusem jest rozmieszczenie blisko siebie wszystkich najciekawszych atrakcji Rzymu. Wszystko jest rozlokowane w miarę niedaleko siebie, a więc można tak ułożyć plan podróży, że co kilka set metrów natrafimy na jakieś fajne miejsce. Jeżeli zwiedzający nie boi się przejść pieszo kilka kilometrów, to można obejść się bez korzystania ze środka transportu. Jeśli wybierze się hotel w Rzymie w bardzo dobrym miejscu, to całkowicie można zrezygnować ze środków transportu takich jak autobusy podmiejskie, metro, czy taksówki. Oczywiście jedynym transportem, który potrzebujemy w Rzymie to autobus, czy też taksówka z lotniska. W tym artykule nie piszemy nic o Koloseum. Dlaczego? Bo więcej informacji znajdziesz na stronie: koloseum zwiedzanie.

Jak zwiedzać Rzym?

Zwiedzanie Rzymu tak nasyconego atrakcjami miasta wypadałoby zaplanować jeszcze przed sezonem. Będąc w Rzymie nie można pominąć takich atrakcji turystycznych jak Plac wenecki, czy Watykan. Ciekawostką jest to, że Pałac na Placu Weneckim pełnił do połowy XVI wieku rezydencje papieską. Następnie była tam ambasada Republiki Weneckiej, a później Austro-Węgier. Na obecną chwilę znajduje się tam muzeum. Zmierzając w kierunku Watykanu po drodze można natrafić na słynny Panteon. Były tam nagrywane sceny do głośnego filmu ,,Anioły i demony”, gdzie główną rolę grał Tom Hanks. Na początku Panteon poświęcony był bóstwom planetarnym. Od VII wieku został przekształcony na kościół katolicki. Panteon jest jednym z najlepiej zachowanych budynków starożytnego Rzymu. Jest to miejsce, które zdecydowanie trzeba zobaczyć. Kolejnym miejscem na mapie Rzymu jest Piazza Navona, czyli Plac Navona. W centralnym punkcie placu znajduje się fontanna ,,Czterech Rzek”, która powstała w 1650-1651 roku. Na środku fontanny znajduje się egipski obelisk. Fontanna jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Rzymie. Przepiękne miejsce, które należy obejrzeć spędzając wakacje w Rzymie. Na samym placu można znaleźć wiele restauracji i malutkich kawiarenek, które serwują przepyszną kawę. Można na chwilę odpocząć tam przed dalszą podróżą, ciesząc się fantastycznym widokiem.

Co warto zobaczyć w Rzymie?

Nie da się przejść obojętnie koło budynku Corte Suprema di Cassazione, czyli budynku sądu najwyższego. Budynek swoimi rozmiarami jest naprawdę imponujący. Na samym szczycie znajduje się posąg rydwanu zaprzęgniętego w cztery konie. Po drodze do Watykanu warto zajrzeć na Zamek Świętego Anioła oraz most Świętego Anioła. Grobowiec, czyli Castel Sant’Angelo należy do cesarza Hadriana i jego rodziny. Od roku 1933 w samym budynku znajduje się muzeum średniowiecznej zbroi. Aby się tam dostać należy najpierw przejść przez most Świętego Anioła. Na samym moście co klika metrów znajdują się przepiękne posągi Aniołów. To właśnie tym mostem codziennie tysiące turystów przechodzi by dostać się do Watykanu. W Watykanie można zobaczyć wiele osób odwiedzających z Polski. Można to poznać po licznych flagach, z którymi szedł przewodnik grupy.

Written By

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *