Safari Tanzania

W związku z przemieszczaniem się pory deszczeowej co roku odbywa się tam wielka wędrówka wielomilionowych stad antylop, zebr, gazeli i bawołów. Lwy, słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy, zebry i wiele innych dzikich zwierząt oraz gatunków roślin może znajdować się w zasięgu ręki

Na uwagę zasługuje także Ngorongoro – kaldera wygasłego wulkanu, która wchodzi w skład krajobrazowo-zwierzęcego Rezerwatu Ngorongoro, a także Park Narodowy Jeziora Manyara, gdzie spotkac można wiele chronionych gatunków zwierząt oraz typową dla sawanny roślinośc. Żyje tu także wiele różnorodnych gatunków ptaków.

Natomiast PN Kilimandżaro w północno-wschodniej części Tanzanii, blisko granicy z Kenią zaliczany jest do najpiękniejszych parków narodowych Tanzanii. Wspinaczka na świętą górę może być prawdziwym ukoronowaniem wyprawy do Afryki, w końcu dach Afryki leży na wysokości 5895 metrów skąd rozciaga się wspaniały krajobraz, majestatyczne widoki gór i równin.
Warto nadmienić, iż nazwa Kilimandżaro jest wspólna dla 3 głównych wulkanów wyróżniających się w masywie górskim, który ciągnie się przez około 80 km długości.

Przykładowe oferty przedstawiające możliwości i ceny wypraw na safarii w Tanzanii prezentujemy poniżej. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wyjazdów, a także do kontaktu w celu ustalenia indywidualnego programu i ceny wycieczki. 
Współpracujemy z bardzo rzetelnym i sprawdzonym biurem w Arushy, którego specjalizacją jest organizowanie wszelkich odmian safari w Tanzanii.

Poznaj Tanzanie tak jak powinna być postrzegana i stwórz wyprawę swoich marzeń.