Zanzibar – magiczna wyspa

Wyspa poza bajecznymi plażami, szmaragdowymi wodami oceanu skrywającymi barwne rafy koralowe ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji, niemniej wyprawa na błekitną lagunę czy wspólne pływanie z delfinami z pewnością staną się niezapomnianym przeżyciem.

Obowiązkową pozycją podczas zwiedzania wyspy jest na pewno wycieczka na plantację przypraw, gdyż Zanzibar słynie z upraw cynamonu, wanilii, kardamonu, goździków i gałek muszkatołowych. Swojego rodzaju podróżą w przeszłość będzie natomiast odwiedzenie Kamiennego Miasta.

Wszystkie oferowane wycieczki, które mogą Państwo z naszą pomocą zorganizować na miejscu i ich szczegółowy opis wraz z cenami znajdują się poniżej.

Stone Town Tours

Rodowity Zanzibarczyk, doświadczony przewodnik i taksówkarz współpracujący z nami, wprowadzi Państwa w magiczny świat miasta Zanzibar – stolicy wyspy. Podczas tej niezwykłej podróży poznacie Państwo lokalne atrakcje m.in.:

  • targ owocowo – warzywny;
  • urokliwe uliczki (nero street) starej części Zanzibaru czyli Stone Town gdzie można się zaopatrzyć w atrakcyjne pamiątki;
  • dom, w którym urodził się Fredi Mercury – obecnie bardzo dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami.

Ponadto w zależności od indywidualnych upodobań można zwiedzić jeszcze Pałac Cudów, Pałac Sułtana, Stary Fort oraz Katedrę – dawne miejsce handlu niewolnikami. Polecamy również udać się na zachód słońca na taras najstareszego hotely „Africa House” oraz na skorzystanie z wieczornego pikniku w Forodani Park, gdzie na otwartej przestrzeni można skosztować wyśmienitych owoców morza oraz lokalnej kuchni.

Safari Blue

Ta propozycja to doskonała przygoda dla osób, które nie nurkują, ale nie tylko. Najbardziej egzotyczna wycieczka, której celem jest podróż samochodem z naszego hotelu na drugi koniec wyspy, aby tam wsiąść do lokalnej łodzi Dhow, która zabierze Państwa do najpiękniejszego zakątka na Ziemi. Maleńka wyspa o śnieżnobiałym piasku i krystalicznie czystej wodzie oceanu Indyjskiego z pełną egzotycznych stworzeń rafą koralową to właśnie Safari Blue.

Podczas całej wycieczki zapewniamy świeże owoce, napoje oraz do wyboru lokalne piwo i wino, a także serwujemy cudownie przyprawione potrawy z grilla (menu posiłku do ustalenia przed wyjazdem).

Prison Island

Tą nietypową wycieczkę zaczynamy od 40 minutowej jazdy samochodem z naszego hotelu do miejsca, gdzie przesiadamy się do lokalnej łodzi, którą udajemy się na „Wyspę Więźniów”. Tam zwiedzamy ruiny starego więzienia oraz możemy zobaczyć sprowadzone z Seszeli olbrzymie żółwie.

Wycieczka na plantacje przypraw

Obowiązkową wycieczką jest tak zwany SPICE TOUR czyli wizyta na farmie przypraw i owoców. Wspomniany wyżej przewodnik Simai, podczas tej wycieczki wprowadzi Państwa w tajniki hodowli przypraw. Na plantacji zanzibarskich przypraw opowie i pokaże Państwu jak rosną znane i używane na całym świecie przyprawy oraz owoce.

Tam też będą Państwo mieli niepowtarzalną okazję zakupu świeżo zebranych przyprawy oraz skosztowania wszystkich owoców jakie występują na Zanzibarze. Wycieczkę tą można połączyć ze zwiedzaniem Stone Town.

Kizimkazi – Delfin Tours

Podczas tej wycieczki będziecie Państwo mielio kazję podziwiać najstarszy meczet na wyspie. Wielokrotnie odnawiany jest dużą atrakcją turystyczną. Znajduje się on w wiosce w południowej części wyspy. Aby go zwiedzić trzeba pamiętać o odpowiednim stroju obowiązującym w tego typu świątyniach.
Następnie lokalną łódką wypływamy na ocean, gdzie czeka na nas niezwykła przygoda.

Spotkanie oraz obcowanie w wodzie razem z delfinami to coś czego długo Pańswo nie zapomną.

Wyspa Mnemba

Ze względu na położenie naszego hotelu w północno wschodniej części wyspy wyspecjalizowaliśmy się w wyprawach nurkowych na wyspę Mnemba. Naszą łodzią dostajemy się na cudowną, żywą rafę koralową, jedną z znajciekawszych na Zanzibarze. Sama wyspa słynie z luksusowych apartamentów, gdzie bywają znane postacie show biznesu. Niestety ze względu na to iż wyspa należy do prywatnych rąk, nie ma nią wstępu

Podczas wyprawy serwujemy napoje i owoce. Dla osób nienurkujących organizujemy wyprawy z płetwami, maską i rurką.

Nungwi

Wycieczka do Nungwi da Państwu niebywałą okazję poznania kunsztu wytwarzani tradycyjnych łodzi rybackich Dhow, a także możliwość spotkania w tutejszym akwarium z żółwiami które mozna karmić wodorostami.

Wioska jest najdalej na północ wysuniętym zakątkiem Zanzibaru i jego najbardziej zagospodarowanym turystycznie mobszarem.  Polecamy wyjazd do niej w godzinach popołudniowych, kiedy to znajdujące się tutaj liczne i różnorodne hotele oraz restauracje dostarczą wielu ciekawych propozycji na spędzenie miło czasu.

Szczególnie polecamy „Full Moon Night” w Kendwa Rock. Jest to hotel położony na plaży, w którym tradycyjnie w każdą sobotę przypadającą podczas pełni księzyca, organizowana jest największa impreza na Zanzibarze. W trakcie tego wydarzenia mozna skosztować dobrej kuchni, potańczyć oraz obejrzeć występy lokalnych grup artystycznych.